YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ

YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ 1
YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ 2
YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ 3
YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ 4

Ürün Açıklaması

YÜZER GÜNEŞ PANELLERİ

Göl, gölet, su kanalları, deniz ve durgun sularda alüminyum pontonlar ya da özel tasarım polietilen yüzer dubalar kullanılarak yüzer güneş panelleri için yeni alanlar yaratabilirsiniz.

Durgun su, engebesiz olması nedeniyle güneş soğrulması açısından çok verimlidir. Su sayesinde panel yüzeylerini serin tutmak, verimliliği arttırmaktadır. Üzerine yapışan algler sayesinde suyun biyolojik olarak temizlik süreci hızlanır. Buharlaşma oranı azaldığından, barajlardaki su kaybı azalır. Sudaki yansıma nedeniyle yüzde 22 oranında enerji üretiminde artış sağlanır.

Yeryüzüne ulaşan güneş ışığı, cismin rengine ve dokusuna bağlı olarak dağılır. Örneğin beyaz bir bulut, üzerine düşen ışığın büyük bir kısmını yansıtır. Deniz yani su ise üzerine düşen ışığın çok az bir kısmını yansıtır. Suyun bu özelliği, yüzer güneş enerjisi santrali panellerinin üzerine daha fazla radyasyon düşmesine ve dolayısıyla verimliliğin artmasına yardımcı olur.

 

POLİETİLEN YÜZER GÜNEŞ PLATFORMLARI


Polietilen gövdeli plastik yüzdürcüler sayesinde doğa dostu, uzun ömürlü, dayanıklı ve esnek yapıda yüzer güneş paneli sistemleri kurulabilir. Kolay kurulum imkanı sağlayan bu sistemler ile çok kısa sürede metrekarelerce güneş tarlaları oluşturabilirsiniz.


TEKLİF AL!

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA TEKLİF ALMAK Y ADA BAYİMİZ OLMAK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ.